Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

10x100 na 100 lat

BIEGAMY 10x100 NA 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

 

            W piątek 28 września 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach odbył się niepodległościowy bieg na 10x100. Stanowił on kolejne przedsięwzięcie w ramach szkolnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wpisywał się w Europejski Tydzień Sportu, w którym uczestniczy nasza szkoła. Sportowa sztafeta rozpoczęła się o godzinie 10.40 na szkolnym boisku. Uczestniczyli w niej uczniowie od klasy pierwszej po trzecią gimnazjum. Łącznie wystartowało 16 zespołów. Ważną jej częścią była rozgrzewka, którą profesjonalnie i pomysłowo poprowadził Pan Sławomir Urbańczyk– nauczyciel wychowania fizycznego i organizator sztafety. Przed biegiem potrzebne były rozgrzewające ćwiczenia i oczywiście zachęta ze strony zgromadzonej publiczności. Po rozgrzewce uczestnicy sztafety zostali podzieleni się na grupy liczące 10 osób, które dwa razy okrążyły boisko. Przeprowadzając Niepodległościową Sztafetę udowodniliśmy, że poprzez imprezę sportową można godnie uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i złożyć życzenia wolnej Polsce słowami „Niepodległa - sto lat!”.

 

ZDJĘCIA-KLIKNIJ