Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

28 września 2018 roku, po raz pierwszy nasza Szkoła wzła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day).

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W naszej Szkole Święto Tabliczki Mnożenia rozpoczęło się 26 września, poprzez rozwieszenie na korytarzach szkolnych plakatów przedstawiających działania z tabliczką mnożenia. 1 października uczniowie klas czwartych oraz piątych zmagali się z zagadkami logicznymi. Ponadto na korytarzu szkolnym działała specjalna grupa egzaminatorów składająca się z uczniów klasy III b gimnazjum, która przepytywała chętnych uczniów z wylosowanych tabliczkowych działań.

Maria Lipińska

ZDJĘCIA-KLIKNIJ