Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

DUMA

Widowisko Dumy i Radości


19 października 2018 r. uczniowie kasy 8 a wraz z opiekunami - panią Martą Przęczek i panią Katarzyną Tyrpą wzięli udział w Widowisku Dumy i Radości zorganizowanym przez Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Blisko dziesięć tysięcy uczniów z małopolskich szkół, w ten sposób uczciło 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Widowisko rozpoczęło się na Wzgórzu Wawelskim Mszą Świętą. Następnie uczestnicy uroczystości w kolorowym pochodzie, wzbudzającym podziw i zainteresowanie przechodniów,  przeszli przez płytę Rynku Głównego, kierując się do Parku Jordana.
Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Uczniowie mieli możliwość spotkać się i porozmawiać z Żołnierzami Niezłomnymi - Panem Wacławem Szaconiem oraz Panem majorem Stanisławem Szuro, a także obejrzeć stoiska partnerów i sponsorów wydarzenia. Skorzystali również z poczęstunku i mieli możliwość nabycia okolicznościowych pamiątek.

Każda ze szkół biorących udział w widowisku, prezentowała przy scenie swoją interpretację patriotyzmu. Niektórzy uczestnicy, niosący sztandary i proporce szkół, ubrani byli w stroje z epoki lub swojego regionu. Nasi uczniowie natomiast nieśli wielką flagę Polski i tabliczki z napisami, za co kochają swoją ojczyznę.
Udział w Widowisko Dumy i Radości był niezapomnianą lekcją historii, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

K.Tyrpa
 
ZDJĘCIA-KLIKNIJ