Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

MIKOŁAJKI 2018

„Najlepsze prezenty ukryte są w sercach…”

 

Jest raz w roku taki magiczny dzień, w którym św. Mikołaj odwiedza wszystkie grzeczne dzieci. Niestety w tym roku nie mogliśmy być pewni czy świętemu uda się dotrzeć z prezentami do naszej szkoły, gdyż rozchorował się pomocnik Mikołaja- Aniołek Rosołek. Został on zarażony wirusem przez złego doktora House`a, który mścił się w ten sposób na Mikołaju (podobno 30 lat temu podarował House`owi misia zamiast strzykawki). Uczniowie klasy 5a zjednoczyli swoje siły, by wspólnie opracować plan działania- trzeba uleczyć Aniołka, bez którego Mikołaj nie zdążyłby na czas do wszystkich dzieci.

Na pomoc Aniołkowi przybyło wiele postaci ze świata bajek i baśni. Ale wirusa nie pokonał miód Kubusia Puchatka, ani szabla Zorro, ani witamina C podarowana przez Kopciuszka. Nawet pomoc Kota w Butach na niewiele się zdała- potrafił szybko pobiec do apteki, ale nie miał recepty. A nawet najmłodsi uczniowie wiedzieli, że bez zgody lekarza lub rodziców nie wolno przyjmować żadnych lekarstw.

Wreszcie Myszka Minnie zrozumiała, że przecież każdy jest dobry, tylko czasami nie umie tego okazać. Bohaterowie bajek podarowali doktorowi House`owi prezenty, co przekonało go, że mikołajki są piękną tradycją. Wzruszony lekarz podarował Aniołkowi właściwe lekarstwo na wirusa. Uczniowie klasy 5a pokazali, że „najlepsze prezenty ukryte są w sercach”, a ofiarowane dobro zawsze do nas wraca.

Zdrowy Aniołek Rosołek sprowadził do szkoły wyczekiwanego świętego z jego świtą- Elfem, Reniferem, Śnieżynką i Piernikiem. W wielkim worku Mikołaja znalazło się dla wszystkich grzecznych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły coś słodkiego.

                                                                                                                                                                    I.O.

 

 ZDJĘCIA-KLIKNIJ