Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

WIELKA FABRYKA ELFÓW

Wielka Fabryka Elfów

 

W zamian za okazaną pomoc w uzdrowieniu Aniołka Rosołka i podtrzymaniu tradycji mikołajkowej święty Mikołaj zaprosił klasę 5a do Wielkiej Fabryki Elfów w Katowicach. Uczniowie odwiedzili elfy 10 grudnia.

Motywem przewodnim zwiedzania fabryki była niedokończona zabawka. Przewodnikiem klasy 5a został elf Roszpunka. Zadaniem uczniów było wykonywanie różnych zadań mających na celu znalezienie brakujących elementów żołnierzyka Tytusa. Czasem trzeba było wykazać się kreatywnością, np. w sali projektowania zabawek lub w pracy w wózkarni. Uczniowie napisali również list do świętego Mikołaja. Kolejnym zadaniem było zdawanie elfiego prawa jazdy. Nie obyło się również bez zadań logistycznych- rozłożenie wszystkich prezentów na saniach tak, żeby nie spadły w czasie szybkiego lotu to nie lada wyzwanie. Po zrealizowaniu dwóch nagłych zleceń nadszedł czas na szaleństwo na dmuchanych trampolinach. Później trzeba było wykazać się zręcznością, by za pomocą piłeczek strącić wszystkie prezenty. Jeszcze tylko pozostało rozwiązanie zagadki logicznej w elfiej bibliotece i nareszcie uczniowie dostali się na audiencję u świętego Mikołaja, od którego dostali dyplom i płytę z muzyką elfów.

Po spotkaniu z Mikołajem odbyły się warsztaty malowania kubków. Każdy sam ozdabiał kubek, który dostał na pamiątkę wizyty w Wielkiej Fabryce Elfów. Teraz młodzież doskonale rozumie, jak ciężko Mikołaj i elfy muszą pracować przez cały rok, by w ten jeden, magiczny dzień w roku, wszystkie dzieci mogły zostać obdarowane prezentami.

                                                                                                                                                                     I.O.

 

 ZDJĘCIA-KLIKNIJ