Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Bóg się rodzi, moc truchleje

„Bóg się rodzi, moc truchleje”

 

 

    21 grudnia 2018 r. tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyły się w naszej szkole jasełka. Przygotowały je dzieci z klas II a i II b pod opieką pań Beaty Szuby, Iwony Wrony i Katarzyny Dąbrowskiej. Cała społeczność szkolna zebrała się na hali sportowej o godzinie 9:50, by wspólnie uczestniczyć w wydarzeniach zwiastujących cud narodzin Dzieciątka Jezus. Atmosferę zbliżających się Świąt podkreślała niecodzienna dekoracja oraz galowy strój uczniów, którzy ten dzień spędzili ze swoimi wychowawcami spożywając Wigilię. Rodziców, nauczycieli oraz dzieci powitał pan Dyrektor Marceli Pacut, a następnie głos zabrali uczniowie z kl. III e Mateusz Oleksy oraz z kl. III b Gabriela Moskal, którzy przedstawili nam krótką historię o narodzeniu Syna Bożego.

    W dalszej części podziwialiśmy występ artystyczny w wykonaniu najmłodszych członków naszej społeczności szkolnej. Jasełka rozpoczął taniec aniołków, a następnie na scenę weszli z wielkim hałasem, kołatkami i dzwoneczkami kolędnicy śpiewając „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Obwieścili oni, że się Chrystus rodzi i na świat przychodzi. Tę niepokojącą wiadomość usłyszał diabełek Skierka i czym prędzej pobiegł do piekiełka, by zaalarmować o tym wydarzeniu pozostałe diablęta. Tymczasem Trzej Królowie podążają za gwiazdą do Betlejem, a Herod oddaje władzę…Śmierci. Słychać demoniczną muzykę, kłótnie i figle diabełków, którym niestety grozi totalna zagłada, bo „Bóg się rodzi, moc truchleje”. Ostatnia scena to radość wielka dla wszelkiego stworzenia. Narodziło się Dzieciątko Jezus, które nam pragnie błogosławić. Mali artyści złożyli wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia śpiewając „Po kolędzie chodzimy, świętości wam życzymy. Hej kolęda, abyście święci byli- hej kolęda i Bogu zawierzyli”.

    Spotkanie na hali zakończył koncert kolęd w wykonaniu starszych uczniów pod opieką pana Zbigniewa Łapy. Byli to Bartek Obajtek, Konrad Wilk, Jagoda Chomenko i inni. Na koniec ponownie głos zabrał pan Dyrektor Marceli Pacut, który podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie szkolnych jasełek. Pan Dyrektor wyraził swoje uznanie dla dzieci, nauczycieli i rodziców. Nad nagłośnieniem czuwał pan Sławomir Urbańczyk oraz uczniowie z kl. III e, a zdjęcia wykonywał pan Jan Kaciuba. Słowa wdzięczności kierujemy do pracowników obsługi za pomoc, a zwłaszcza do pana Stanisława Francuziaka za zbudowanie szopki. Szczególnie dziękujemy rodzicom uczniów klas drugich, którzy przygotowali dla małych aktorów piękne stroje i rekwizyty.

„Wesołych Świąt, bez zmartwień, z barszczem, z grzybami, z karpiem. Wesołych Świąt! A w Święta niech się snuje kolęda i gałązki świerkowe niech Wam pachną na zdrowie”.

Iwona Wrona

ZDJĘCIA-KLIKNIJ