Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

klasy pierwsze w Krakowie

Klasy pierwsze na wycieczce w Krakowie

 

       W środę 12 grudnia 2018 r. klasy I a i I b wybrały się na  wycieczkę do Krakowa.  Wspólny wyjazd rozpoczął się od Teatru Groteska, gdzie obejrzeliśmy orientalne przedstawienie baśni pt. „Cudowna Lampa Aladyna” ze zbioru  słynnej "Księgi tysiąca i jednej nocy”. Opowieść o lekkoduchu, nicponiu i leniu Aladynie, pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji. Bohater przechodzi niezwykłą przemianę i dzięki własnemu sprytowi, a także pomocy mieszkającego w cudownej lampie Ducha Błękitnego, zdobywa rękę księżniczki Badrulbudury.

          Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznania magii teatru z perspektywy widzów, a także gry aktorskiej, operowania światłami, dźwiękiem, zmiennością  scenografii i muzyki.

          Po przedstawieniu, pełni wrażeń udaliśmy się do „Anikina” Krainy Zabaw Dziecięcych. Tutaj dzieci miały okazję na radosne zabawy, harce i swawole. Niektórzy z nas spotkali Św. Mikołaja, który rozdawał grzecznym uczestnikom drobne słodkości.

          Z Krakowa wróciliśmy w świątecznej atmosferze, zadowoleni, szczęśliwi i pełni nowych wrażeń.

                                                                                                                                                         Jolanta Stręk