Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

spotkanie z historią

SPOTKANIE Z HISTORIĄ

 

W dniu 12 lutego 2019 r. wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego zostali zaproszeni przez Gminną Bibliotekę Publiczną do udziału w spotkaniu z historią Sułkowic. Po powitaniu i krótkim wstępie pani Dyrektor Małgorzaty Dzidek, wszystkie klasy z wielkim zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą historię naszego miasta do 1969 roku. Prześledziliśmy początki istnienia, rozwój kowalstwa, czasy kryzysu, wojen, działalności kulturalno-oświatowej. Dowiedzieliśmy się jak dawniej wyglądały Sułkowice, co kiedy powstało, jak ważne było dla nas kowalstwo. Spotkanie odbyło się w związku z obchodami jubileuszu 50 lecia nadania praw miejskich naszej miejscowości, w które to włączają się wszystkie instytucje i szkoły działające na terenie Gminy. Był to kolejny już przykład współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową nr 2 imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego a Gminną Biblioteką Publiczną.

Anna Gatlik

ZDJĘCIA-KLIKNIJ