konkurs historyczny

KONKURS HISTORYCZNY

26 lutego 2019r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach odbył się konkurs powiatowy pt.: „Wielki Test Wiedzy o Historii Polski”, edycja I – „Od Piastów do Jagiellonów”. Szkołę Podstawową nr 2 imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach reprezentowało czterech uczniów: Dawid Leśniak (3B), Szymon Dziadkowiec (3B), którzy zajęli 3 miejsce oraz uczennice klasy 8B - Oliwia Wołek i Jagoda Chomenko. Wspólnie uzyskali najwięcej punktów ze wszystkich Szkół Podstawowych w powiecie.

Konkurs był podzielony na dwa etapy. Pierwszy składał się z 30 pytań

o zróżnicowanym stopniu trudności, następnie komisja wyłoniła 3 zwycięskie drużyny (w tym reprezentantów z klasy 3B), którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu - miał on formę ustną i składał się z 5 rund. Zdobyta ilość punktów przez Dawida Leśniaka i Szymona Dziadkowca zapewniła im wysokie 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy!