Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

wiem więcej

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem. – Konfucjusz.

 

To motto gminnego konkursu,, Ja to wiem!”, który odbył dnia 26 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Rudniku. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami a zakresu biologii, chemii i fizyki. Na dobry początek każdy z uczestników wykonywał wylosowane wcześniej doświadczenie, następnie je omawiał i wyciągał wnioski. Tutaj wszyscy spisali się wspaniale. Potem był interdyscyplinarny test i krzyżówka. Nie było łatwo. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą, a wyłonienie trójki najlepszych wymagało aż podwójnej dogrywki.

Miło nam poinformować, że nieźle spisali się reprezentanci naszej szkoły, uczniowie klasy 8B: Janek Hołota i Konrad Wilk. Konrad znalazł się wśród laureatów zajmując drugie miejsce. Gratulujemy!

Za możliwość porównania swoich wiadomości i umiejętności z kolegami z innych szkół, ciekawe doświadczenia, które dodatkowo zaprezentowali nam organizatorzy oraz bardzo miłą atmosferę dziękujemy dyrekcji oraz Paniom organizatorkom: mgr Jolancie Pękala i Iwonie Wojtycza.

 

                                                                                                                             B.Perchlicka