Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

NARODOWE CZYTANIE

Narodowe Czytanie w naszej szkole

 

 

W ramach ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Parę Prezydencką w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. Ze względu na charakter wydarzenia młodszym uczniom zostały przeczytane bajki. Gościliśmy wspaniałych gości: Burmistrza Gminy Sułkowice Artura Grabczyka oraz Panią Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Małgorzatę Dzidek. Wspólnie odczytali klasom pierwszym „Plastusiowy pamiętnik” – Marii Kownackiej. Klasy drugie i trzecie wysłuchały książki przeczytane przez Panie wychowawczynie pt.: „Drzewo do samego nieba” - Marii Terlikowskiej oraz „Asiunia” – Joanny Papuzińskiej.

W tym roku Pan Prezydent z małżonką wybrali osiem nowel na Narodowe Czytanie. Dlatego wybrani uczniowie klasy VIB i VIIIA przeczytali dla klas starszych nowele pt. „Katarynka” Bolesława Prusa. Uczniowie z wielką uwagą wysłuchali lektury.

Jak się okazało, akcja szkolna udała się znakomicie. Nie tylko nauczyciele, ale również sami uczniowie po zakończeniu akcji przychodzili do biblioteki szkolnej po wcześniej czytane lektury.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział. Mamy nadzieję, że Narodowe Czytanie na stałe wpiszę się harmonogram naszej szkoły.

 

mgr Ewelina Pyrtek

ZDJĘCIA W GALERII-KLIKNIJ