Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

W dniach 28 i 29 października w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli krótki filmik o czytelnictwie, następnie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni

i bajek. Dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki.

Po  wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki  przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, a na zakończenie wypożyczyli swoją „wymarzoną książkę”.

Biblioteka to  miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać.

Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

mgr Ewelina Pyrtek