11_listopada

8 listopada, w ostatni dzień nauki przed Świętem Niepodległości rozpoczęliśmy świętowanie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności.

O godz. 9.00 cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się w sali gimnastycznej na uroczystym apelu. Wszyscy z uznaniem przyjęli piękną dekorację wykonaną przez p. Iwonę Wronę. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał pan dyrektor Marceli Pacut. W krótkim przemówieniu przypomniał, co oznacza to święto i jak należy je przeżywać. Następnie opiekun SU p. Anna Frosztęga zapowiedziała okolicznościowy montaż słowno- muzyczny przygotowany przez klasę IIIa i VIa pod kierunkiem wychowawczyń – p. Beaty Szuby i p. Anny Bargieł. Opowieść ilustrowana scenkami, pieśniami i wierszami prezentowała wybrane wydarzenia z historii od czasów rozbiorów aż do odzyskania niepodległości. Tematem przewodnim były „Barwy mojej Ojczyzny” , więc nie mogło zabraknąć wierszy poświęconych fladze narodowej. Bardzo spodobał się taniec trzecioklasistów z białymi i czerwonymi szarfami nawiązujący do symboliki narodowej. Wielu wzruszeń dostarczyło też wykonanie przez Olę Kuźniar pieśni „Biały krzyż „ i „Warszawo ma”. Uczennicy akompaniował na gitarze jej tata p. Paweł Kuźniar.

„Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno. Każde dziecko dziś woła: To polski dom polska szkoła!”- słowa piosenki były podsumowaniem występu.

Kolejnym akcentem obchodów był nasz udział w akcji „Szkoła do hymnu”. O godz. 11.11 zebrani w holu szkoły uczniowie i nauczyciele odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Tym samym dołączyliśmy do grona prawie 4 milionów uczniów i 400 tysięcy nauczycieli, którzy odpowiedzieli na apel Rady Dzieci i Młodzieży działającej przy MEN, by kontynuować ubiegłoroczną akcję „Rekord dla Niepodległej”.

AB

ZDJĘCIA_KLIKNIJ