Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Turniej szachowy

Sukces szachowy Dawidka

 

23 i 24 listopada 2019 r. w Sułkowickim Ośrodku Kultury „Kuźnia” odbył się turniej szachowy. Jego celem była promocja królewskiej gry, jako sposobu aktywnego spędzania wolnego czasu oraz podniesienie kategorii szachowych. W zawodach można było uzyskać do II kategorii włącznie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Oliwier Pitala z klasy II „b” oraz Dawid Moroń z klasy III „a”.

Turniej został rozegrany w dwóch grupach (juniorzy i seniorzy):

  • Grupa A- zawodnicy powyżej rankingu krajowego 1400 i wszyscy posiadający ranking międzynarodowy,
  • Grupa B- zawodnicy do rankingu krajowego 1400- do tej właśnie grupy zostali zakwalifikowani nasi uczniowie.

Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 30 minut na partię + 30 sekund za każde wykonane posunięcie dla zawodnika. Sędzią głównym turnieju był pan Bartosz Ślęczka. Dawid i Oliwier, ze względu na swój wiek zostali zwolnieni z obowiązku prowadzenia zapisu partii i byli jednymi z najmłodszych uczestników tego turnieju. Chłopcy dzielnie pokonywali kolejne rundy, mierząc się z niełatwym przeciwnikiem. Dawid osiągnął wielki sukces i podniósł swój ranking szachowy, osiągając V kategorię. Chłopcy wynieśli z zawodów nie tylko piękne dyplomy, ale przede wszystkim wzbogacili się o nowe doświadczenia, oswajali z atmosferą rywalizacji, zawarli nowe przyjaźnie i miło spędzili swój wolny czas. Serdecznie dziękuję rodzicom Oliwiera i Dawida za obecność oraz mocne trzymanie kciuków.

                                                                                                                  Iwona Wrona

ZDJĘCIA-KLKNIJ