Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Jasełka 2019

 ,,Chwała na wysokości”

JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

 

 Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.

Nie inaczej było i w tym roku. Uczniowie klasy II A pod opieką wych. mgr J. Stręk oraz II B wraz z wychowawczynią mgr H. Borską mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych - aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Spotkanie rozpoczęła młodzież klasy VIII wraz z katechetą Z. Łapą, która przypomniała wszystkim tradycje i zwyczaje związane z obchodem świąt Bożego Narodzenia. W dalszej kolejności wystąpili najmłodsi artyści ze swoim programem artystycznym.

Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Oprócz św. Józefa i Maryi na scenie pojawili się Trzej Królowie, aniołki, pasterzy i dzieci. Przedstawienie przeplatane było kolędami, pastorałkami w wykonaniu uczniów. Zwieńczeniem programu były piękne choreografie taneczne do świątecznych utworów muzycznych.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.

Na koniec cała zgromadzona społeczność: uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy obsługi wspólnie zaśpiewali kilka kolęd.

Spotkanie zakończyło się serdecznymi życzeniami świątecznymi złożonymi przez Pana Dyrektora Marcelego Pacuta. Po jasełkach uczniowie udali się wraz z wychowawcami na wspólne wigilie klasowe.

 

Halina Borska

 

ZDJĘCIA_KLIKNIJ