Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

DZIEŃ SENIORA

 Jasełka dla Babci i Dziadka

 

             Były życzenia, radość, zadowolenie, podziw i wzruszenie. Błyszczały lampy fleszy, dźwięczały gromkie oklaski. A to wszystko w piątkowe popołudnie 17 stycznia, kiedy to na zaproszenie dzieci do naszej szkoły licznie przybyli seniorzy. Chcieli koniecznie zobaczyć swoje kochane wnuki, podziwiać ich ogromny zapał oraz ukryte talenty. I tak właśnie było.

            Uczniowie z klasy II a II b wraz z wychowawczyniami Panią Haliną Borską i  Jolantą Stręk przygotowali i zaprezentowali zebranym Jasełka połączone z tańcami i śpiewem kolęd. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i pokazali się z najlepszej strony. Świąteczna dekoracja, a także specjalnie dobrane stroje dopełniły nastroju przedstawienia. Całość wypadła wspaniale, o czym mogą świadczyć serdeczne podziękowania oraz miłe komentarze ze strony wzruszonych Babć i dumnych Dziadków. Po Jasełkach dzieci wręczyły gościom własnoręcznie przygotowane laurki oraz złożyły życzenia z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka.

            W tej świątecznej atmosferze, po części artystycznej przyszedł czas na wspomnienia i rozmowy przy kawie i domowym cieście. Takie wspólne wielopokoleniowe spotkania są bez wątpienia niezapomnianą lekcją życia dla naszych dzieci.    

            Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za nieocenioną pomoc i zaangażowanie przy organizacji uroczystości. Dziękujemy także Panu Dyrektorowi Marcelemu Pacutowi za wsparcie naszych działań. Słowa podziękowania należą się również Pani Iwonie Wronie za dekorację, Panu Sławomirowi Urbańczykowi za nagłośnienie i obsługę sprzętu, a także Paniom z kuchni i obsługi za wszelką pomoc.

Jolanta Stręk

 

 ZDJĘCIA_KLIKNIJ