Nasi Kochani Uczniowie

Wiemy, że jest Wam ciężko, bo musicie zostać w domu i nie możecie robić tego, co lubicie. Dzisiaj wszyscy musimy z czegoś rezygnować, my dorośli również.

Dlatego słuchajcie swoich rodziców, Oni naprawdę wiedzą LEPIEJ, chcą tylko Waszego dobra, tak samo jak My martwią się o Was.

Bądźcie też wyrozumiali dla swojego rodzeństwa. Spędzacie ze sobą teraz dużo czasu, wykorzystajcie go dobrze.

Wiemy, że dużo czasu spędzacie w Internecie, dlatego pamiętajcie o zasadach, które tam obowiązują. Pamiętajcie o DEKALOGU CYFROWEGO OBYWATELA

Prawa w Internecie

1. Mam prawo czuć się bezpiecznie w sieci.
  2. Mam prawo do współtworzenia Internetu.
  3. Mam prawo do wyrażania w sieci własnych poglądów i opinii.
  4. Mam prawo do ochrony własnego wizerunku w Internecie.
  5. Moje dane podlegają ochronie danych osobowych.
  6. Mam prawo do korzystania z rzetelnych źródeł informacji.
  7. Mogę pobierać programy z otwartą licencją, słuchać  udostępnionej muzyki, oglądać legalne filmy.
  8. Mam prawo do poszerzania swojej wiedzy poprzez korzystanie z gier edukacyjnych, portali tematycznych i kursów online.
  9. Mam prawo do rozrywki w sieci.
  10. Mam prawo do komunikowania się z innymi Internautami.

Obowiązki w Internecie

1. Szanuję innych użytkowników Internetu i traktuję ich tak, jak chcę, żeby oni traktowali mnie.
  2. Przestrzegam praw autorskich.
  3. Nie używam Internetu, aby szkodzić innym.
  4. Korzystam z Internetu z rozwagą i ostrożnością.
  5. Mam obowiązek stosowania zasady ograniczonego zaufania wobec ludzi poznanych w sieci oraz informacji w niej znalezionych.
  6. Nie używam Internetu, aby kraść.
  7. Nie używam Internetu do oszukiwania, nie wprowadzam innych w błąd, dbam, żeby w Internecie było jak najwięcej prawdziwych informacji.
  8. Mam obowiązek zachowania kultury w swoich wypowiedziach w sieci.
  9. Mam obowiązek brać odpowiedzialność za swoje działania w Internecie.
  10. Mam obowiązek informować dorosłych o tym, co mnie zaniepokoi w Internecie.

Dbajcie o siebie oraz o swoich najbliższych. Zostańcie w domu.

Jeśli macie jakiś problem lub pytanie to piszcie do mnie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Przysyłajcie mi swoje wiersze i piosenki a kiedy wrócicie zrobimy WIELKIE PRZEDSTAWIENIE

Wasz Pedagog

Teresa Chodnik - Bigaj