Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice

Drodzy Uczniowie,

Drodzy Rodzice

Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w okresie od 25 marca 2020 r. zajęcia edukacyjne prowadzone będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W ten sposób będzie odbywała się realizacja podstawy programowej oraz sprawdzanie wiedzy i postępów uczniów.

W Szkole Podstawowej nr 2 imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach będzie
to odbywało się przez:

• umieszczanie na stronie internetowej szkoły poszczególnych części materiału do realizacji
    w domu zgodnie z obowiązującym planem lekcji,
  • kontaktowanie się nauczycieli z uczniami i rodzicami za pośrednictwem poczty elektronicznej ( adresy w zakładce materiały edukacyjne)), telefonu, strony internetowej, komunikatorów.

W ten trudny czas prosimy Rodziców o zrozumienie, współpracę i pomoc Dzieciom we właściwym zorganizowaniu warunków do nauki w domu poprzez:
            - przygotowanie możliwości korzystania z komputera , książek z domowej biblioteczki,

- zapewnienie spokojnego miejsca do pracy,

-stworzenie stałego harmonogramu dnia nauki,

- prowadzenie terminarza, w którym dziecko może zapisywać np. daty odsyłania prac,
- w przypadku kiedy w domu jest jeden komputer, a więcej niż jeden uczeń - wprowadzić harmonogram dostępu do komputera,

- pomoc dziecku w stosowaniu reguł ułatwiających naukę. Jak to zrobić? Proponujemy poniższe zasady.

Drogi Uczniu:

• PLANUJ ! Wstawaj codziennie o tej samej porze. Rytm dnia pomaga się dobrze zorganizować. Wypracuj schemat działania - pobudka, śniadanie np. o godz. 8.00,
    od 9.00 do 10.00 nauka (wykonywanie zadań) np. z j. polskiego, od 10.15-11.00
    z matematyki, 11.00-12.00 - przerwa na odpoczynek, drugie śniadanie itp.
  • ZAPISUJ ! Skorzystaj z planu dnia/tygodnia. Wpisz przedmioty, których będziesz się uczyć każdego dnia oraz czas jaki na to przeznaczasz.
  • PRZYGOTUJ SIĘ ! Zadbaj o porządek na biurku, usuń przedmioty, które Cię rozpraszają i przewietrz pokój. Wyłącz komórkę, telewizor, tablet.
  • RÓB PRZERWY! Gdy poczujesz zmęczenie zrób krótką przerwę, wstań pogimnastykuj się, zaczerpnij świeżego powietrza. Unikaj korzystania z telefonu w przerwach - to wciąga i trudniej będzie Ci wrócić do nauki.
  • ZDROWO SIĘ ODŻYWIAJ! Pij dużo wody (mózg to lubi), jedz regularnie i często. Pamiętaj o zdrowych przekąskach, warzywach i owocach. Unikaj słodyczy i słodkich napojów.
  • NIE PANIKUJ! Sytuacja jest wyjątkowa, niecodzienna i trudna ale postaraj się zachować spokój . Jesteś w domu właśnie po to, abyś mógł czuć się bezpiecznie.

Wbrew pozorom bardzo wiele zależy od Ciebie:
  • ozostań w domu i ogranicz kontakty z innymi osobami,
  • oswoją troskę i zainteresowanie możesz okazać dzwoniąc lub pisząc
    do kolegów, dziadków,
  • odbaj o siebie, często myj ręce i wietrz swój pokój,
  • ozrób coś co Cię relaksuje np. namaluj coś ciekawego.

PAMIĘTAJ ! Nie jesteś sam! Nauczyciele są z Tobą w stałym kontakcie. W razie wątpliwości zawsze możesz zadzwonić, napisać do szkoły, skontaktować się z wychowawcą i za jego pośrednictwem z nauczycielami prowadzącymi.

Dyrektor Szkoły wraz z Nauczycielami

Telefon:   12 273-35-22