Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

pierwszy dzwonek

 

Pierwszy dzwonek wzywa nas”

1 września 2020 r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Po prawie półrocznej przerwie uczniowie wrócili do swoich klas, by nie tylko podjąć naukę, ale przede wszystkim spotkać się z przyjaciółmi i nauczycielami. Zaczynamy kolejny, wyjątkowy rok szkolny, bo odbywający się w niełatwym dla wszystkich okresie pandemii. Jesteśmy jednak pełni wiary w to, że odnajdziemy się w nowej rzeczywistości i podołamy wyzwaniom, które przyniesie najbliższy czas.

 

O godzinie 8:00 odbyła się uroczysta msza św. w kościele parafialnym, w której uczestniczyli rodzice, nauczyciele i dzieci z klas 1-3. Po niej cała społeczność szkolna zgromadziła się na hali sportowej, gdzie miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2021.Akademię prowadziła opiekunka Samorządu Uczniowskiego, pani Anna Frosztęga. Nad nagłośnieniem czuwał pan Sławomir Urbańczyk, a pamiątkowe zdjęcia wykonywał pan Jan Kaciuba.

 

Po wykonaniu hymnu narodowego głos zabrał pan Dyrektor Marceli Pacut. W swoim wystąpieniu zwrócił się do wszystkich uczniów, a szczególnie do dzieci rozpoczynających swoją wielką przygodę ze szkołą, by pełni sił mierzyli się z napotkanymi zadaniami, spełniali swoje marzenia i odnosili liczne sukcesy. Rodzicom życzył cierpliwości i zadowolenia z osiągnięć swoich dzieci, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy. Na koniec pan Dyrektor odczytał list burmistrza Sułkowic, pana Artura Grabczyka skierowany do pracowników oświaty, rodziców i uczniów.

 

Szanowni Państwo

 

Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy

 

Pracownicy Szkół i Przedszkoli

 

Szanowni Rodzice z Radą Rodziców na czele

 

Drogie Dzieci i Uczniowie

 

 

         Przed nami kolejny rok szkolny, czas który niesie ze sobą wiele różnych oczekiwań, szereg wyzwań i wielkich nadziei.

         Z tej okazji życzę wszystkim Uczniom entuzjazmu w osiąganiu jak najlepszych wyników w nauce, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w poznawaniu świata. Niech każdy dzień wzbogaca Was w wiedzę i nowe doświadczenia, które zaowocują w przyszłości.

         Nauczycielom, Wychowawcom i wszystkim Pracownikom Szkół i Przedszkoli życzę sukcesów, dumy z osiągnięć swoich podopiecznych, poczucia ważności wykonywanego zawodu, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

         Rodzicom życzę cierpliwości i czasu na wspieranie talentów oraz zainteresowań swoich pociech, wiele radości i zadowolenia z ich osiągnięć.

         Niech rozpoczynający się rok szkolny 2020-2021 będzie nie tylko czasem wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i rozwijania kreatywności, ale również umacniającym poczucie, że szkoła to miejsce odkrywania świata, budowania relacji i kształtowania wartościowych postaw.           /Burmistrz Sułkowic, Artur Grabczyk/

 

W dalszej części wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego pt. „Był taki wrzesień”. Został on przygotowany przez uczniów z klasy VI „b” pod kierunkiem wychowawczyni, pani Anny Frosztęgi. Dzieci przeniosły nas w odległe czasy historii, przypominając nam o najważniejszych okolicznościach związanych z wybuchem II wojny światowej. Prezentację uświetnił śpiew uczennicy klasy VII „a” Aleksandry Kuźniar, której akompaniował na gitarze tata. Na koniec zaprezentowały się dzieci z klas drugich i pierwszych, które wierszem powitały nowy rok szkolny. Wszystkich nagrodzono brawami.

 

Po uroczystym apelu uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

 Iwona Wrona

 

Żegnajcie lasy zielone, żegnajcie rzeki błękitne.

Już wrzesień idzie przez łąki i wrzosem liliowo kwitnie. (…)

Witaj nam szkoło radosna, grająca dzwonkiem co rano!

Dzień dobry szkoło wesoła, lesie i łąko dobranoc” /T. Kubiak/

 

ZDJĘCIA_KLIKNIJ