Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

 

              X Światowy Dzień
                                                  Tabliczki Mno
żenia    

2 października 2020 roku w naszej szkole miała miejsce X edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji jest przede wszystkim utrwalenie znajomości tabliczki mnożenia poprzez zabawę oraz uświadomienie, że jej znajomość pomaga każdemu w życiu codziennym.

            Przygotowania rozpoczęły się już od początku września. Uczniowie wykonywali plakaty z mnożeniem i dzieleniem do 100, sprytnym liczeniem w pamięci, liczeniem na palcach. Na lekcjach wszyscy ćwiczyli i powtarzali te umiejętności poprzez zabawę, układanie domina, wypełnianie i tworzenie krzyżówek liczbowych oraz rozwiązywanie zadań z życia codziennego. W utrwalaniu liczenia do 100 wspierał nas również nasz informatyk pan Jan Kaciuba. Na lekcjach informatyki i podstaw programowania uczniowie pisali i modyfikowali program w Scratch wykorzystując go do liczenia pamięciowego. W przeprowadzanych zawodach towarzyszyły uczniom niesamowite emocje oraz zaangażowanie.

            W dniu 2 października korytarze szkolne były udekorowane kolorowymi plakatami, tematycznymi gazetkami oraz rymowankami ułatwiającymi zapamiętywanie niektórych działań. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali zagadki i łamigłówki związane z tabliczką mnożenia.

            Ze względu na obostrzenia związane z pandemią egzaminy dla uczniów odbywały się w klasach nie na korytarzu. Ważną rolę egzaminatorów pełnili uczniowie klasy VIIa i VIIb. W zabawie z "tabliczkowej wiedzy" uczestniczyli również nauczyciele i pracownicy szkoły. Chętnych nie brakowało.

            Egzaminom towarzyszyło wiele emocji, a nagrodą, oprócz satysfakcji, był słodki upominek. Tym, którzy zdali egzamin z Tabliczki Mnożenia gratulujemy!

 

Wiesława Sarzyńska 

 

 

ZDJĘCIA-KLIKNIJ