Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

,,zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ"

 

„zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!”

 Pieśni patriotyczne stanowią piękną lekcję polskiej historii. Potrafią nas wzruszyć do łez i obudzić jakąś szlachetną część naszej natury.W Polsce powstało wiele wspaniałych pieśni, które przez pokolenia zagrzewały nas do walki. Również dziś, gdy żyjemy w wolnym kraju, pieśni patriotyczne rozgrzewają w nas miłość do ojczyzny.

 W tym roku szkolnym, nasza szkoła przystąpiła do konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! III edycja. #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!”,organizowanego przez Wojewodę Małopolskiego we współpracy z Kopalnią Soli Wieliczka oraz Małopolskim Kuratorium.
Celem konkursu jest zwiększenie wśród dzieci i młodzieży świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości. Tegoroczny konkurs zachęca młodzież do wyboru pieśni nie tylko związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, ale i utworów, które nawiązują do wydarzeń historycznych związanych z obchodzonymi w 2020 roku rocznicami takimi jak: wojna polsko-bolszewicka, powstania i plebiscyt na Górnym Śląsku, plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu, Zaślubiny Polski z morzem.

Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IV a: Klaudia Jędrzejowska – śpiew oraz Mateusz Kiebzak, Jakub Szuba i Dominik Światłoń – gra na instrumentach. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu utworu patriotycznego – piosenki bądź utworu instrumentalnego. Nasz zespół wykonał utwór „Rozkwitały pąki białych róż”. Młodzi artyści z dużym zaangażowaniem przystąpili do tego zadania.

 

Życzymy im sukcesu!

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce pani Bożeny Beluch ze Szkoły Muzycznej w Sułkowicach za pomoc i rady udzielone naszym uczniom.

B.S.

Link do nagrania