Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

DZIEŃ POSTACI BAJKOWYCH

Międzynarodowy Dzień Postaci
z Bajek w naszej szkole
   Dokumentacja fotograficzna - kliknij zdjęcie

 

5 listopada (czwartek), w dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a uczniowie z klas I-III z inicjatywy biblioteki szkolnej przyłączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci Bajkowych. Szkoła, dzięki wspaniałym kostiumom dzieci, które przebrały się w ulubionych bohaterów bajkowych zamieniła się w zaczarowaną  krainę. Na korytarzach i w szkolnych salach można było spotkać piękne księżniczki i dzielnych rycerzy, superbohaterów zwalczających zło i wiele innych postaci bawiących nas na przestrzeni lat w książkach, filmach, czy kreskówkach. Wśród nich również wychowawczynie maluchów, które włączając się w zabawę, włożyły bajkowe stroje.
Postaci z przeróżnych bajek i baśni miały możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych przedsięwzięciach i wzbogacić wiedzę. Podczas drugiej lekcji uczniowie wzięli udział w przygotowanym przez bibliotekę szkolną konkursie ze znajomości baśniowej klasyki : odgadywali zagadki, rozwiązywali krzyżówkę, rozpoznawali rekwizyty z bajek, a także wskazywali, którego baśniowego bohatera opisuje dany cytat, - nazywali wylosowaną przez nich postać z bajki, następnie ją kolorowali i prezentowali prace na klasowej wystawie, śpiewali w salach lekcyjnych piosenki bajkowe, rywalizowali w szkolnej bibliotece oddzielając na czas groch od fasoli (Jan Stręk 1a,Jan Ciężkowski 1a, Aneta Pająk 1b, Roman Francuziak 1b, Nadia Żelazna 2a, Adrianna Twardosz 2a, Amelia Łapa 2b, Franciszek Bochenek 2b, Henryk Olesek 3a, Tymon Zaręba 3a, Oliwier Pitala 3b, Aleksandra Oliwa 3a), układając na czas puzzle z bajkowymi postaciami (Michał Moroń 1a, Jakub Pitala 1a Hubert Jędrzejowski 1b, Oskar Sroka 1b, Natalia Żądło 2a, Karina Piechota 2a, Hubert Jakóbik 2b, Oliwia Maniecka 2b, Wiktoria Stręk3a, Aleksandra Biela 3a, Filip Furgała 3b, Miłosz Starzec 3b), a także grając w gry planszowe : Calineczka (Aleksandra Ciężarek 1a , Piotr Postawa 1a oraz Maja Blak 1b, Zofia Bylica 1b), Czerwony Kapturek (Blanka Blak 2a, Julia Machowska 2a, Karolina Wilk 2b, Szymon Piątkowski 2b), Jaś i Małgosia (Igor Biela 3a, Weronika Biela 3a,Anna Krzywoń 3b, Łukasz Rogowski 3b).
Podczas przerw cała społeczność szkolna mogła usłyszeć audycje piosenek bajkowych, a w bibliotece obejrzeć
wyeksponowane najnowsze pozycje książkowe, z baśniami i bajkami w roli głównej.

 

Wszyscy uczniowie biorący udział w Dniu Postaci Bajkowych otrzymali z rąk Pana Dyrektora Marcelego Pacuta i Pani bibliotekarki, Aleksandry Łakomy, słodkie upominki.
Święto Postaci Bajkowych dostarczyło dzieciom i dorosłym dużo wrażeń i pozytywnej energii.

Serdecznie dziękuję

 

- Rodzicom, którzy pomogli dzieciom w przygotowaniu strojów,
- Pani Katarzynie Tyrpie za zrobienie zdjęć,
- Pani Joannie Sołtys za włączanie piosenek bajkowych podczas przerw i pełnienie opieki nad uczniami podczas jednego
z konkursów,
- Wychowawczyniom klas I-III za motywowanie uczniów do aktywnego udziału w Święcie Postaci Bajkowych,
- Uczennicom Kindze Sroce 6a, Zuzannie Światłoń  6a  i uczniowi Jakubowi Mazurowi 3a za zaangażowanie i pomoc
w przygotowaniach do konkursów o baśniowej tematyce,
- Panu Dyrektorowi Marcelemu Pacutowi i Pani Wicedyrektor Teresie Chodnik- Bigaj
,  którzy z wielką życzliwością odnieśli się do zorganizowanej imprezy i z powodzeniem umożliwili rozwijanie zainteresowań czytelniczych
- Wszystkim uczniom, którzy tak aktywnie wzięli udział w Dniu Postaci Bajkowych .   

 

                                                                                               Aleksandra Łakomy (nauczyciel- bibliotekarz)

 

 

                                                                  Ciekawostka

 

 

  Zwieńczeniem Dnia Postaci Bajkowych w naszej szkole była przeprowadzona wśród uczniów i pracowników sonda na  temat ulubionej postaci bajkowej. Przeprowadziły ją uczennice : Wiktoria Garbień 2b  i Karolina Wilk2b. Z odpowiedzi pytanych wynika, że największą sympatią darzą Kopciuszka,
ponieważ jest skromny, pracowity, spokojny, dobry i miły.

                                                                                                                               Aleksandra Łakomy