Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Ferie zimowe

Ferie zimowe 2021

Drogie Dzieci!
Dzisiaj, tj. 4 stycznia 2021 r. rozpoczynają się ferie zimowe, czas zasłużonego odpoczynku po kilku miesiącach wytężonej pracy. Był to trudny dla wszystkich okres zmagania się z obowiązkami, gdyż podejmowaliśmy je w czasie pandemii koronawirusa i po dwóch miesiącach nauki tradycyjnej przeszliśmy na nauczanie zdalne. Z uwagi na panującą pandemię również ferie zimowe będą wyglądały w tym roku inaczej niż dotychczas, zarówno w Polsce jak i na świecie. Wyjątkowo dla wszystkich województw odbędą się one w jednym terminie, tj. 4-17 stycznia 2021.
Oto najważniejsze zmiany i zasady bezpieczeństwa:
•    zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00,
•    amatorzy sportów zimowych muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż stoki narciarskie będą zamknięte,
•    nasza szkoła jest „odblaskowa”, więc pamiętaj o posiadaniu elementów odblaskowych poruszając się po drodze zwłaszcza po zmierzchu,
•    stosuj się do zasad obowiązujących na drodze; zawsze przechodź przez jezdnię w dozwolonym miejscu, a podczas jazdy samochodem korzystaj z pasów bezpieczeństwa lub fotelika,
•    zachowaj ostrożność przebywając w domu; przede wszystkim racjonalnie korzystaj z Internetu, zaplanuj czas na regularne posiłki i aktywność ruchową, a także zadbaj o właściwą ilość snu.
Kochane Dzieci. W razie pojawienia się sytuacji niebezpiecznej, zagrażającej Twojemu zdrowiu lub życiu natychmiast powiadom dorosłego lub skorzystaj z numerów alarmowych. Życzymy Wam udanych ferii zimowych.
112- numer telefonu ogólny,
997- Policja, 998- Straż Pożarna, 999- Pogotowie Ratunkowe.

Iwona Wrona