Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia swoje święto ma Babcia, zaś 22 stycznia świętuje Dziadek. Z tej okazji wszystkie dzieci z klas 1-3 przygotowały dla Nich wiele niespodzianek. Podczas zajęć z edukacji wczesnoszkolnej wykonały piękne laurki z życzeniami, śpiewały piosenki oraz uczyły się wierszyków, które obiecały zadeklamować swoim kochanym Dziadkom. Oprócz tego nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w dwóch ogólnopolskich konkursach. Pierwszy z nich zorganizowało Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Kwiaty dla Babci i Dziadka”, a drugi Stowarzyszenie Dobroć „Kartka laurkowa dla Babci i Dziadka”, w którym dwie uczennice z klasy I „b” Anetka Pająk i Maja Blak zdobyły wyróżnienie. Wszystkie dzieci otrzymają pamiątkowe dyplomy. Prace można podziwiać na wystawce zorganizowanej w naszej szkole, a także w galerii.

„Siadaj Babciu, siadaj blisko- zaraz Ci opowiem wszystko.

Prawie całą noc nie spałam, bo prezenty szykowałam.

Na kanapie się kręciłam i dla Ciebie wymyśliłam:

piękną broszkę i korale, i cieplutkie cudne szale.

Pachnące, kolorowe kwiatki i słodziutkie czekoladki.

Jak nie będą Ci smakować to mnie możesz poczęstować”.

Życzymy Wam, Drogie Babcie i Dziadkowie zdrowia dobrego, gdyż skarbu większego nie ma od niego.

Iwona Wrona

Zdjęcia_kliknij