DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który odbywa się w ramach programu “Safer Internet”.
Ma on na celu przede wszystkim
zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, inicjowanie i propagowanie działań w tym zakresie
oraz zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.
25 lutego (czwartek) nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.
Była to kolejna inicjatywa zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”.
Dzieci z  klas 1-3 miały okazję wysłuchać przygotowanej przez opiekunów i członków szkolnego radiowęzła audycji, składającej się z wierszy i piosenek dotyczących zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Natomiast uczniowie klas 4-7 podczas lekcji wychowawczych omawiali te zasady w oparciu o prezentację multimedialną oraz ulotki tematyczne.

Mamy nadzieję, że uczniowie  będą mądrze korzystać z Internetu, że będzie to dla nich bezpieczne miejsce.

Krótka fotorelacja.

Aleksandra Łakomy

Joanna Sołtys

ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU:

1)     Nie podawaj swoich danych!

2)    Nie umawiaj się z osobami poznanymi w Internecie!

3)    Nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć!

4)    Zabezpiecz swój komputer poprzez programy antywirusowe!

5)    Nie pobieraj plików z podejrzanych stron!

6)      Nie podawaj nikomu swoich haseł!