Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

skarpetkowe wyzwanie

 

 SKARPETKOWE WYZWANIE

 

 

 21 marca to początek kalendarzowej wiosny, ale nie tylko. Tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany takżeDniem Kolorowej Skarpetki. Data ta nie jest przypadkowa. Liczba 21 oznacza parę chromosomów, w której pojawia się trzeci, dodatkowy chromosom charakterystyczny dla tej wady genetycznej. Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa usankcjonowano w 2005 roku, a jego międzynarodowym symbolem stały się kolorowe skarpetki nie do pary. 

 

Ten specjalny dzień postanowili uczcić uczniowie klasy II a wraz z wychowawcami i 19 marca zaprosili swoich kolegów z klas I-III do udziału
w skarpetkowym wyzwaniu.

 

Wszyscy z zaangażowaniem przystąpili do akcji ina znak solidarności z osobami z Zespołem Downa,założyli dwie różne, kolorowe skarpetki.

 

Ta lekcja tolerancji oraz wrażliwości na potrzeby osób niepełnosprawnych przyniosła najmłodszym wiele radości i została uwieczniona napięknych, kolorowych zdjęciach.

 

 

Katarzyna Tyrpa, Katarzyna Dąbrowska

GALERIA ZDJĘĆ