Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

 

Szkolny Turniej Szachowy

 

W dniu 05 marca 2021r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego mieli okazję zmierzyć się w wyjątkowych zawodach, a mianowicie w Szkolnym Turnieju Szachowym. Turniej zorganizowany został przez Panią Marię Lipińską, która prowadzi zajęcia szachowe w naszej szkole. W turnieju uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Zawodnicy klas pierwszych mieli do rozwiązania 24 zadania, które dotyczyły mata w jednym ruchu. Natomiast uczniowie klas drugich i trzecich zmierzyli się z 30 zadaniami – mat w jednym ruchu i dwóch. W każdej z tych kategorii wyłoniono najlepszych zawodników.

 

 

Klasa 1

 

1.     Michał Moroń  (klasa 1a)

 

       Jakub Pitala  (klasa 1a)

 

Gabriel Ziembla( klasa 1b)

 

2.     Hubert Jędrzejowski (klasa 1b)

 

 

Klasa 2

 

1.     Szymon Piątkowski (klasa2b)

 

2.     Wiktoria Garbień (klasa 2b)

 

3.     Adam Liszka (klasa 2a)

 

 

Klasa 3

 

1.     Pitala Oliwier (klasa 3b)

 

2.     Wiącek Jakub (klasa 3a)

 

3.     Łukasz Rogowski (klasa 3b)

 

 

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów.  Mamy nadzieję, że tegoroczne  szkolne zawody szachowe staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników gry w szachy. Bowiem szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.

 

GALERIA ZDJĘĆ