Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

DZIEŃ JĘZYKÓW NOWOŻYTNYCH

   Europejski Dzień Języków Obcych

 Każdego roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku obchodziliśmy go już po raz dwudziesty.

 W XX wieku świat stał się globalną wioską, dzięki mediom zniknęły bariery czasowe i przestrzenne, umożliwiając ludziom komunikację na masową skalę. Dziś bardzo często wyjeżdżamy także poza granice naszego wspaniałego kraju w różnych celach i  wtedy znajomość języków obcych zwiększa nasze możliwości. Podróżowanie staje się przyjemniejsze, jeśli możemy swobodnie komunikować się w miejscowym języku, łatwiej poznajemy nowych ludzi i poszerzamy nasze horyzonty. Nauka języków to przy tym ćwiczenie pamięci i kreatywności, co dodatkowo daje nam szansę na lepszą pracę i zamieszkanie w dowolnym miejscu na świecie.

 W naszej szkole włączyliśmy się w obchody tego dnia już w piątek 24 września, organizatorkami były p. Anna Frosztęga i p. Marta Dzidek.

 Dzień Językowy rozpoczął się od krótkiej audycji, podczas której uczniowie klasy VIII a przywitali wszystkich w różnych językach.
Przez cały dzień w czasie przerw uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe, odpowiadając na pytania przygotowane na różnych poziomach znajomości języka angielskiego. W przypadku udzielenia poprawnej odpowiedzi – nagrodą był drobny słodki upominek. Zarówno starsza młodzież, jak i dzieci z młodszych klas, chętnie uczestniczyli w zabawie i zazwyczaj znali odpowiedzi na zadawane im pytania. Dla uczniów klas IV-VIII został zorganizowany również quiz językowy, w którym mogli wziąć udział chętni uczniowie. Osobą, która najlepiej znała angielskie wyrażenia i powiedzenia, okazała się Aleksandra Kuźniar z klasy VIII a.

 

Kolejny raz Dzień Językowy przypomniał nam, jak ważna i potrzebna jest nauka języków obcych.

 

 

ZDJĘCIA-KLIKNIJ