Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

turniej szachowy

 

TURNIEJ SZACHOWY

 W niedzielne popołudnie 26 września nad sułkowickim zalewem odbył się plenerowy turniej szachowy zorganizowany przez panią Marię Lipińską. Trudno było nie zauważyć jego uczestników, bowiem grali ubrani w odblaskowe kamizelki – „świecili przykładem”, przypominając innym o tym, że pieszy widoczny to pieszy bezpieczny.

 Rozgrywki szachowe pomiędzy rodzinnymi drużynami w składzie rodzic i dziecko rozgrywano tzw. systemem kołowym. Dorośli mierzyli się z innymi rodzicami, a dzieci rywalizowały ze sobą. Każda partia mogła trwać najwyżej 30 minut. Emocjonujące rozgrywki sześciu rodzinnych drużyn trwały więc ponad trzy godziny i po zsumowaniu zdobytych punktów okazało się, że zwycięzcami zostali Piotr i Tomasz Cyganik. Zaszczytne drugie miejsce zajęli Łukasz i Tomasz Rogowscy, a trzecie Anna i Krzysztof Krzywoń. Serdecznie gratulujemy.

 Spotkanie nad zalewem, stało się też okazją, by uczniowie naszej szkoły mogli promować akcję „Odblaskowa szkoła” i przypominać także dorosłym o zasadach bezpiecznego poruszania się, szczególnie wtedy,  gdy nadejdą długie jesienne wieczory i będziemy mniej widoczni. Troszcząc się m.in. o bezpieczeństwo seniorów, rozdawali im opaski odblaskowe ufundowane przez Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach.

 

 

Anna Bargieł

ZDJĘCIA