Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

NARODOWE CZYTANIE

 

NARODOWE CZYTANIE WIELKIEJ LITERATURY 2021 –
HONOROWY PATRONAT PARY PREZYDENCKIEJ

 

 

   
30.09.2021 r. (czwartek) nasza szkoła po raz kolejny przyłączając się do organizowanej przez prezydenta RP, promującej czytelnictwo, ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie Wielkiej Literatury, podjęła się przeczytania dzieła Gabrieli Zapolskiej Moralność Pani Dulskiej.
W osoby występujące w dramacie wcielili się podczas Narodowego Czytania Wielkiej Literatury
uczniowie z radiowęzła szkolnego : Kinga Sroka 7a-
Pani Dulska, Helena Biela 7a - Hanka, Zuzanna Światłoń 7a -Hesia Dulska, Katarzyna Kuchta 7a – Mela Dulska, Tekst poboczny – Dominik Światłoń 5a, którzy wprowadzili słuchaczy w klimat utworu, przytaczając na jego temat najważniejsze informacje,
a następnie zaprezentowali słuchaczom akt pierwszy, scenę I, II, III utworu.
                                                      
                                                                                                         Aleksandra Łakomy
                           
                                                                                                          

 ZDJĘCIA-KLIKNIJ