konkurs wiedzy o bezpieczeństwie

Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla klas I-VIII

W dniach 1-12 października 2021 r. odbywał się w naszej szkole konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, realizowany w ramach małopolskiego projektu „Odblaskowa Szkoła”. Jego głównym celem było sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności z zakresu bezpieczeństwa wśród wszystkich uczniów. Test opracowała pani Małgorzata Moskal, oddzielnie dla I i II etapu edukacji.

Dzieci z klas I-III mierzyły się z 7 zadaniami, z których maksymalnie mogły uzyskać 27 punktów. Kolorowały sygnalizator świetlny, rozwiązywały zagadki obrazkowe, rozpoznawały znaki drogowe i numery alarmowe, a także porządkowały zdania opisujące prawidłowe przechodzenie przez „pasy”. Każda klasa rozwiązywała test oddzielnie pod czujnym okiem pani Małgosi.        Poniżej przedstawiam wyniki Konkursu.

Maksymalną ilość punktów zdobyli:

·         Wiktoria Salus kl. I „b”

·         Alan Piątek kl. I „b”

·         Szymon Sroka kl. III „a”

·         Oliwia Kiszka kl. III „b”

·         Szymon Szczygieł kl. III „b”

·         Oliwia Maniecka kl. III „b”

·         Karolina Wilk kl. III „b”

Najwyższą ilość punktów zdobyli w swoich klasach także:

·         Alicja Latoń kl. I „a”

·         Michał Moroń kl. II „a”

·         Jakub Pitala kl. II „a”

·         Hubert Jędrzejowski-Wąsik kl. II „b”

·         Nikodem Król kl. II „b”.

Uczniowie z klas IV-VIII rozwiązywali test wiedzy za pośrednictwem Platformy Microsoft Office w zakładce Teams. Przygotowany arkusz utworzyłam w aplikacji Microsoft Forms i składał się on z 18 zadań, z których maksymalnie można było uzyskać 18 punktów. Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu czuwał pan Jan Kaciuba, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie. Wyniki przedstawiają się następująco:

·         I miejsce- Zuzanna Światłoń kl. VII „a”

·         II miejsce- Igor Biela kl. IV „a”

·         III miejsce- Zuzanna Gielata kl. VIII „b”

·         Wyróżnienia: Kamil Rusek kl. IV „a”, Kacper Garbień kl. IV „b”, Adrian Folga kl. IV „b”, Dawid Moroń kl. V „a”, Mateusz Kiebzak kl. V „a”, Arkadiusz Nowak kl. VII „a”, Julia Kurowska kl. VIII „a”, Konrad Sroka kl. VIII „a”, Małgorzata Bochenek kl. VIII „b”.

Wszystkim laureatom Konkursu gratulujemy, a pozostałym jego uczestnikom dziękujemy za podjęcie trudu zdobywania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mamy nadzieję, że zaowocuje ona w przyszłości pozytywnym zachowaniem na drodze. Dyplomy i nagrody rzeczowe zostaną wręczone w czwartek tj. 14 października 2021 r.

Iwona Wrona