Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

wycieczka klas III

 26 października uczniowie
klasy III a i III b udali się na wycieczkę do Krakowa.

Pierwszym punktem programu był spacer Traktem Królewskim od Barbakanu na Rynek Główny. Zatrzymując się przy makietach ważnych budowli, przypomnieliśmy legendy oraz wydarzenia historyczne. Obejrzeliśmy zabytki mieszczące się na Rynku Głównym i w jego sąsiedztwie: Ratusz, Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza oraz Kościół Mariacki.

 Następnie ruszyliśmy ulicą Grodzką i Kanoniczą w stronę Wawelu, gdzie czekała na nas największa atrakcja – wystawa „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021 – 1961 - 1921”.

 Pod opieką przewodników udaliśmy się do komnat królewskich, gdzie eksponowane były arrasy. Warto dodać, że prezentacja arrasów Zygmunta Augusta w komnatach wawelskich to jedyny pokaz całej kolekcji we wnętrzach, dla których zostały one utkane.  

 Ostatnim punktem wycieczki było spotkanie ze Smokiem Wawelskim. Udaliśmy się do Smoczej Jamy, wykonaliśmy kilka wspólnych zdjęć i kupiliśmy pamiątki.

 W drodze powrotnej planowaliśmy kolejny wspólny wyjazd.

 

K. Dąbrowska

 

 

 ZDJĘCIA