Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

SZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

 

17 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 2
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Sułkowicach odbył się
Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

W wydarzeniu wystąpił gość specjalny Pan Andrzej Kosek (tenor bohaterski) – reprezentant XXI Pułku Ułanów Nadwiślańskich. Na co dzień Pan Andrzej pełni funkcję dyrektora artystycznego oraz organisty w Bazylice Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. W konkursie udział wzięło 14 uczestników w kategorii klas od I – VIII.

Lista uczestników:
1.    Kacper i Jakub Moskal - „Marsz I Brygady” VIIA
2.    Klasa IIB – „Jestem Polakiem”
3.    Klasa IIA – „Serce w plecaku”
4.    Klasa IIIA i IIIB – „Legiony”
5.    Klasa IB – „Jest takie miejsce Polska”
6.    Klasa IA – „Piosenka młodego patrioty”
7.    Zespół w składzie: Katarzyna Kuchta – solistka; Kinga Sroka – solistka; Zuzanna Światłoń – skrzypce - „O mój rozmarynie” VIIA
8.    zespół w składzie: Ewelina Bochenek, Zuzanna Kuchta, Amelia Pająk, Julia Surówka  - „Dziewczyna z granatem” VB
9.    Aleksandra Kuźniar  - „Szara Piechota” VIIIA
10.    Klasa VA - „Zemsta na wroga”  VA
11.    Klasa IVA - „Uwierz Polsko” IVA
12.    Patrycja Gruca i Aleksandra Biela – „Biały Orzeł” IVA
13.    Klasa IVB – „Co to jest Niepodległość”
14.    Klasa VIIIB – „Dziś idę walczyć mamo”

Spośród uczestników Jury przyznało następujące nagrody w kategorii klas:
 I - III
1 miejsce   –   klasa IB – „Jest takie miejsce Polska”
2 miejsce – klasa IIA – „Serce w plecaku”
3 miejsce – klasa IIIA i IIIB – „Legiony”
Wyróżnienie:
Klasa IA – „Piosenka młodego patrioty”
Klasa IIB – „Jestem Polakiem”
IV – VIII
1 miejsce   –   klasa IVB – „Co to jest Niepodległość”
2 miejsce – Zespół w składzie: Katarzyna Kuchta – solistka; Kinga Sroka – solistka; Zuzanna      Światłoń – skrzypce - „O mój rozmarynie” VIIA  
3 miejsce – klasa IVA – „Uwierz Polsko”
Soliści:
1 miejsce - Aleksandra Kuźniar  - „Szara Piechota” VIIIA
2 miejsce – Patrycja Gruca i Aleksandra Biela – „Biały Orzeł” IVA
Wyróżnienie - Kacper i Jakub Moskal - „Marsz I Brygady” VIIA


Za udział w konkursie bardzo wszystkim dziękujemy i gratulujemy wygranych.

ZDJĘCIA