Droga do Patrona

Rok szkolny 2001/02

• Zarządzenie dyrektora gimnazjum mgr Krystyny Sosin w sprawie powołania Komisji d/s wyboru Patrona.

• Uchwalenie regulaminu zgłaszania i wyboru patrona Gimnazjum wSułkowicach.

• Zgłaszanie przez klasy i nauczycieli kandydatów na patrona.

• Prezentacja plakatów wykonanych przez zespoły klasowe.

• Przekazanie rodzicom ankiet dotyczących zgłaszania kandydatów na patrona szkoły.

• Wybór patrona szkoły.

• Wspólna decyzja dyrekcji, Komisji d/s wyboru Patrona,Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego o ogłoszeniu Stefana kard. Wyszyńskiego kandydatem na patrona Gimnazjum wSułkowicach.

Rok szkolny 2002/03

wrzesień

• Powołanie przez dyrektora gimnazjum mgr Krystynę Sosin komisji zajmującej się pracami przygotowującymi szkołę do uroczystości nadania imienia.

• Inauguracja prac komisji . Ustalenie harmonogramu prac mających na celu przybliżenie młodzieży, nauczycielom i rodzicom postaci przyszłego patrona.

październik

• Ogłoszenie konkursów:

– wiedzy o patronie ?KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI, PRYMAS I MĄŻ STANU”

– plastycznego – ?IDĄCYM W PRZYSZŁOŚĆ”

– poetyckiego ?KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI – PRYMAS TYSIĄCLECIA”

– na album o Stefanie Kardynale Wyszyńskim

– na prezentację multimedialną ?KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI – PRYMAS TYSIĄCLECIA”

– na scenariusz wieczornicy.

listopad/grudzień

• Rozpoczęcie starań o wykonanie projektu, a następnie wykonanie tablicy pamiątkowej przez pracownię Pana Jacka Budzowskiego.

• Przygotowanie i sprzedaż kartek świątecznych.

• Wykonanie prac na kiermasz świąteczny.

• 1. etap konkursu wiedzy o patronie – udział wzięli wszyscy uczniowie gimnazjum.

• Kiermasz świąteczny w Rudniku (zebrano 306,50 zł).

• Zbiórka pieniędzy na sztandar przez grupy kolędnicze.

styczeń

• Ustalenie przez Komisję wspólnie z dyrektorem gimnazjum Panią mgr Krystyną Sosin, ks.Proboszczem Janem Nowakiem i Panią Burmistrz mgr Władysławą Kołodziejczyk miejsca lokalizacji tablicy pamiątkowej – hol główny.

luty

• 2. etap konkursu wiedzy o patronie – udział wzięło 51 uczniów.

• Kwesta młodzieży w Sułkowicach, Biertowicach i Harbutowicach.

marzec/kwiecień

• 3. etap konkursu wiedzy o patronie – w finale wzięło udział 10 uczniów

– nagrodę główną otrzymał: Łukasz Kania.

• Rozpoczęcie przez Panią mgr Zofię Jodłowską prac nad projektem sztandaru.

• Podpisanie umowy na wykonanie sztandaru ze Spółdzielnią Rękodzieła Artystycznego im.S.Wyspiańskiego.

• Przygotowanie przez nauczycieli i uczniów gimnazjum kartek świątecznych.

kwiecień

• Wystawienie Misterium Męki Pańskiej przygotowanego przez Służbę Liturgiczną i młodzież gimnazjum, pod kierunkiem Pana Zbigniewa Łapy i ks.Pawła Drobnego.

• Aukcja obrazów z cyklu ?Droga Krzyżowa” podarowanych przez autora – Pana Jana Sochę.

maj/czerwiec

• Projekcja filmu ?Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia” poprzedzona prelekcją wprowadzającą w realia czasów, w których żył Stefan Kardynał Wyszyński. Prelekcję wygłosili nauczyciele historii.

• Projekcja kinowa filmu ?Prymas – trzy lata z tysiąca”.

• Ogłoszenie wyników konkursów.

1. nagroda – Paulina Nędza.

Konkurs poetycki

wśród uczniów 1. nagroda – Michał Dziedzic

wśród mieszkańców Sułkowic 1. nagroda – Pani Katarzyna Sosin

Konkurs na prezentację multimedialną: przedstawiono do konkursu 3 prezentacje

1. nagroda – Bartłomiej Oliwa.

Konkurs na album o Kardynale Stefanie Wyszyńskim

– oddano 17 albumów

1. nagroda – Andrzej Judasz, Katarzyna Kasperek, Anna Koziołek

• Spotkanie z Paniami: Iwoną Czarcinską i Anną Sułkowską zInstytutu Prymasowskiego.

• Wykonanie przez nauczycieli i uczniów gimnazjum prac plastycznych na loterię fantową.

• Wielka loteria fantowa.

sierpień

• Ogłoszenie konkursu poetyckiego na łamach Tygodnika Rodzin Katolickich Źródło.

ROK SZKOLNY 2003/2004

wrzesień

• Spotkanie Komisji d/s Patrona z dyrektorem gimnazjum mgrKrystyną Krzykawską inaugurujące prace w ostatniej fazie przygotowań do nadania szkole imienia i przekazania sztandaru.

• Odbiór tablicy pamiątkowej.

• Przygotowanie miejsca pod tablicę pamiątkową.

• Skierowanie wniosku do Burmistrza Gminy Sulkowice o nadanie Gimnazjum w Sułkowicach imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

• Ogłoszenie wyników konkursu poetyckiego

1. nagroda – Pani Elżbieta Płońska, Kraków.

październik

• Starania o wydanie tomiku wierszy z konkursów poetyckich ?I znowu jesteś żywy”.

• Kwesta młodzieży w Rudniku ( zebrano 614 zł).

• Odbiór sztandaru.

• Odbiór drzewca.

• Uroczyste nadanie Gimnazjum w Sułkowicach imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Przekazanie sztandaru.