Menu Zamknij

Dzień Patrona 2010

Dzień Patrona Gimnazjum w Sułkowicach

28 maja 2010

 

Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić w ten sposób swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem.

Stefan kard. Wyszyński

 

Mszę Świętą, w której uczestniczycliśmy odprawił ks. Stanisław Jaśkowie – proboszcz parafii Sułkowice.

W drugiej części obchodów tego dnia, cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w przygotowanym przez nauczycieli (M. Pacut, M. Przęczek, J. Kaciuba, A. Łakomy), a znakomicie przedstawionym przez uczniów montażu słowno – muzycznym. Głównym jego celem było ukazanie uczniom sylwetki kard. Stefana Wyszyńskiego przez pryzmat Jego poświęcenia dla sprawy Ojczyzny.

Uczniowie, reprezentując grupowo swoje klasy, mieli również okazję sprawdzić swoje umiejętności, wiedzę i sprawność fizyczną w specjalnie przygotowanych na ten dzień konkursach, ubiegając się jednocześnie o tytuł ?NAJBARDZIEJ WSZECHSTRONNEJ KLASY”

Zmagania klas odbywały się w następujących konkursach:

  1. Konkurs wiedzy o Kardynale Wyszyńskim,

  2. Konkurs wiedzy o szkole,

  3. Czy znam swoją okolicę?

  4. Konkurs biologiczny,

  5. Konkurs historyczny,

  6. Konkurs j. polskiego,

  7. Konkurs sportowy,

  8. Konkurs matematyczno – logiczny,

  9. Kalambury.

W zaciętej rywalizacji zwycięstwo odniosła klasa 1c

II miejsce – klasa 2e

III miejsce – klasa 3f

Dzień Patrona był również swoistym podsumowaniem całorocznych starań o głębsze zrozumienie nauczania Prymasa – podsumowano przeprowadzone w ciągu roku konkursy,

a zwycięzcom wręczono nagrody:

Wierzymy, że postać Prymasa Tysiąclecia, który patronuje naszej szkole będzie źródłem wielu nowych doświadczeń i nauką rozumienia patriotyzmu. Do zobaczenia za rok na kolejnych uroczystościach.

J. Walas, B. Biel

Skip to content