Menu Zamknij

Święto Konstytucji 3 Maja

Świętujemy uchwalenie Konstytucji 3 Maja

 

Dnia 29.04.2016 kl. IIc zaprezentowała na forum szkoły projekt edukacyjny pt. Świętujemy uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Celem uroczystej akademii było:

 -przedstawienie w przystępny sposób okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja,

-wyjaśnienie znaczenia tego wydarzenia dla Polski,

-rozbudzanie zainteresowania historią Polski,

-kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży.

W scenariuszu znalazły się: patriotyczne wiersze Wisławy Szymborskiej, Wandy Chotomskiej, Adama Mickiewicza, scenki przedstawiające rozmowę młodzieży z królem, obrady Sejmu Wielkiego oraz koncert pieśni patriotycznych zaprezentowanych przez chór pod kierunkiem Pani Aleksandry Łakomy. To spotkanie zachęciło wszystkich do refleksji nad historią Polski i tym, że naród , który nie zna swej przeszłości ginie i nie buduje przyszłości.

 

E. Walczyk

M. Pacut

 

Święto Konstytucji 3 Maja

Skip to content