Menu Zamknij

dary natury

Wygraliśmy XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Powiatowym Konkursie Ekologicznym dla gimnazjalistów . Hasło konkursu – Wiem co jem – „mój zdrowy talerz” było związane z zagadnieniami, które w naszej szkole są bardzo ważne. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie odpowiedzialności za własne zdrowie i innych oraz rozwijanie prawidłowych nawyków dbania o zdrowie swoje i innych.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach:

  1. test konkursowy;
  2. album fotograficzny;
  3. prezentacja multimedialna.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie w kategorii album fotograficzny oraz prezentacja multimedialna. Po „burzy mózgów” różnych pomysłów ujęcia tematu – uczniowie przystąpili do pracy. Pilnie obserwowali zmiany w przyrodzie, półki sklepowe i w wyniku tych działań powstało pięć albumów oraz jedna prezentacja multimedialna. Prace zostały przekazane organizatorom i szanownemu jury do oceny.

Po trzech tygodniach oczekiwań na wyniki otrzymaliśmy zaproszenie na uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród dla trzech uczniów. Podczas uroczystości ogłoszono wspaniałą dla nas wiadomość – wygraliśmy w kategorii album!!! Konkurencja była duża, ponieważ w konkursie udział wzięło 56 albumów nadesłanych przez osiemnaście szkół z całego powiatu.

I miejsce w powiecie zajął album wykonany przez Julię Twardosz z  klasy I a – pt. : Między nami warzywami”

III miejsce album wykonany przez Barbarę Żurek z klasy I a – pt. – „ Z pamiętnika marchewek”

oraz wyróżniony został album Zuzanny Twardosz również z klasy I a – pt. – „ Pomarańczowy świat pomarańczy”.

Również miłe słowa padły na temat prac wykonanych przez pozostałych uczestników konkursu tj. Profic Zuzanny i Śmiłek Magdaleny – obie z klasy I e oraz Dawida Domasa z klasy I a.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Opiekun

Dorota Małek-Moskal

Skip to content