Menu Zamknij

projekt_IIe

 Odkrywamy rośliny obrzędowe Sułkowic

W dniu 8 czerwca 2016r. o godz. 17:00 w Gimnazjum im. Stefana kard. Wyszyńskiego uczniowie klasy II e oraz Sylwia Mielecka z klasy IIb zaprezentowali projekt edukacyjny pt: „Odkrywamy rośliny obrzędowe Sułkowic”.
Prace nad projektem uczniowie rozpoczęli już we wrześniu 2015 r., przeprowadzając ankiety i liczne rozmowy z mieszkańcami Sułkowic. Efektem ich pracy było zaprezentowanie bardzo ciekawych informacji na temat roślin wykorzystywanych podczas różnych świąt i uroczystości, a także pięknie ilustrowany album oraz bukiet roślin okresu Wielkanocy. Świadkami tego ważnego dla uczniów wydarzenia byli zgromadzeni w Gimnazjum Rodzice oraz Nauczyciele. Projekt został nagrodzony przez obecnych gromkimi brawami.                                               

  1. A.Baran

 

Skip to content