Menu Zamknij

dzień patrona

 OBCHODY 1050 ROCZNICY CHRZTU POLSKI I ŚWIĘTO PATRONA W GIMNAZJUM W SUŁKOWICACH

W piątek 10.06.2016 roku w Gimnazjum im. Stefana kardynała Wyszyńskiego obchodzono 1050 rocznicę chrztu Polski oraz 35 rocznicę śmierci Stefana kardynała Wyszyńskiego. Społeczność Gimnazjum chcąc upamiętnić te wydarzenia wzięła udział w grze historycznej. Polegała ona na zdobyciu jak największej liczby punktów przez uczniów, którzy rozwiązywali zadania umieszczone na piętnastu punktach kontrolnych. Zespoły klasowe, podzielone na grupy posiadające własne zawołania, nazwy historyczne, wspólne elementy stroju, musiały się zmierzyć z następującymi zadaniami: quiz historyczny- Co pamiętasz z czasów Mieszka?, „rzut piłeczką do środka Polski”, „rzut podkową do Gniezna”, „rzut obręczą na miecz”, krzyżówka historyczna, rebusy związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, krzyżówka o kardynale Stefanie Wyszyńskim, wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wytłumaczenie pielgrzymowi w języku angielskim, co powinien zwiedzić w Krakowie podczas ŚDM. Uczniowie podczas tej żywej i niecodziennej lekcji historii wykazali się dużą wiedzą i sprawnością fizyczną. Gra terenowa dostarczyła wiele emocji uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania.

Obchody 1050 rocznicy chrztu Polski oraz 35 rocznicy śmierci Stefana kard. Wyszyńskiego w Gimnazjum zakończył apel na szkolnym boisku. Zaproszeni na niego szczególni goście: Pan Burmistrz Piotr Pułka, Pani Wiceburmistrz Rozalia Oliwa, Ksiądz Dziekan Edward Antolak oraz Skarbnik Gminy i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Dziadkowiec. Podczas apelu opiekun Samorządu Uczniowskiego Marceli Pacut ogłosił zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła klasa II c, która otrzymała dyplom i nagrodę książkową. Punktem kulminacyjnym piątkowych uroczystości było posadzenie przez Pana Burmistrza Piotra Pułkę, Panią Wiceburmistrz Rozalię Oliwę, Księdza Dziekana Edwarda Antolaka, Panią Małgorzatę Dziadkowiec oraz Panią Dyrektor Stefanię Pilch dębu będącego świadectwem naszej pamięci o tak doniosłym wydarzeniu jakim był chrzest Polski. Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru, który wykonał hymn Światowych Dni Młodzieży oraz pokaz fitness w wykonaniu uczennic z klas IIIa i III c.

M.Pacut

 

Skip to content