Menu Zamknij

projekt_2e

JAK ZDROWO I PRAWIDŁOWO SIĘ ODŻYWIAĆ?

Dnia 16.05.2017 roku w Gimnazjum im. Stefana kard. Wyszyńskiego w Sułkowicach odbyła się prezentacja na temat zdrowego odżywiania.

Prezentacja została przygotowana przez uczniów klasy II e w ramach projektu edukacyjnego pod kierunkiem wychowawcy – Doroty Małek- Moskal.

Program prezentacji miał na celu uświadomić uczniów na temat roli zdrowego odżywiania .

Uczniowie klasy II e podzielili się na cztery grupy, które miały oddzielne zadania .

Grupa pierwsza miała za zadanie „zbadać” w jaki sposób odżywiają się nastolatki. W tym celu przygotowała ankietę na temat zwyczajów żywieniowych uczniów klas pierwszych    i drugich .Uzyskane odpowiedzi pokazały, że niektórzy uczniowie nie są świadomi zasad żywieniowych oraz popełnianych błędów.

Druga grupa przeprowadziła wywiad z panią dietetyk Elżbietą Węglarz oraz lekarzem rodzinnym panem Łukaszem Zarzeckim. Zebrane od nich informacje pomogły przygotować propozycje jadłospisu zdrowych dań na każdą porę dnia .

Trzecia grupa była odpowiedzialna za teorię oraz przygotowanie zdrowego jedzenia które było podawane na szkolnych przerwach . Podane były na przykład jogurty na bazie kwaśnego mleka , sałatka pokrzywowa, sucharki pełnoziarniste, ciastka z ziaren, kolorowe soki oraz różne zioła .Sałatka grała główną rolę ponieważ była tematem konkursu na wymienienie wszystkich składników.

Niestety nikt nie był w stanie wymienić wszystkich składników. Osoby, które popełniły jeden błąd zostały nagrodzone zdrową i smaczna przekąską.

Czwarta grupa uświadomiła nas jak bardzo ważną rolę odgrywa spoglądanie 

na etykiety kupowanych produktów, znaczenie popularnego składnika E oraz przedstawiła ciekawostki na temat jedzenia . 

Wkład nas wszystkich zaowocował udaną prezentacją projektu oraz wydaniem gazetki    ,, Zdrowozetki”.

                                                                           Agnieszka Sroka

 

 

 

Skip to content