Menu Zamknij

Na pielgrzymim szlaku

Na pielgrzymim szlaku.

            Dnia 24 maja 2017 roku pojechaliśmy na pielgrzymkę przygotowującą do sakramentu bierzmowania. Została ona zorganizowana przez p. mgra Zbigniewa Łapę i Ks. Macieja. Plan pielgrzymki obejmował Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Miłosierdzia Bożego. Swoje pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od Kościoła relikwii, dookoła którego znajduje się kilka mniejszych kaplic. Tam uczestniczyliśmy we Mszy Świętej wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi. Następnie udaliśmy się do Kościoła górnego, gdzie zobaczyliśmy sutannę św. Jana Pawła II, w której został postrzelony. Według nas najciekawszym momentem pielgrzymki była prelekcja na temat Całunu Turyńskiego. Obok sanktuarium znajdowała się wieża widokowa, na którą oczywiście weszliśmy. Następnie poszliśmy do Łagiewnik, głównego celu naszego wyjazdu. W Kaplicy Klasztornej mogliśmy uczcić relikwie św. Siostry Faustyny. Po zwiedzeniu wszystkich punktów wycieczki wróciliśmy do Sułkowic. Pielgrzymka bardzo nam się podobała, nie spodziewaliśmy się, że może nas tak bardzo zaskoczyć. Byliśmy z siebie zadowoleni, że podjęliśmy propozycje pielgrzymowania.

 

„ Nie tylko cudze chwalimy,

lecz również swoje pragniemy Poznawać”

 

Kamila Jędrzejowska

Gabriela Gielata

III a

 

Mam nadzieję, że spotkanie z tak wyjątkowymi świętymi oraz miejscami
z nimi związanymi pogłębiło naszą wiarę i pomogło w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania, a także rozpaliło iskierkę, która pomoże nam w byciu świadkami Chrystusa we współczesnym świecie. Bycie świadkiem Chrystusa to dziś bardzo ważne zadanie. Chciało by się zatem zapytać jak kiedyś w Ewangelii Jezus uzdrowionych: „a gdzie są pozostali?”. Czy nie wszyscy zostali zaproszeni do udziału?

Dziękując wszystkim 28 pielgrzymom za udział, szczególne podziękowanie kieruje do p. mgr Marty Dzidek oraz Ks. Macieja Medesa, którzy towarzysząc nam we wspólnym pielgrzymowaniu pomogli nam poznać te wyjątkowe miejsca, tak bliskie, a czasami nie znane.

 

Z. Łapa

 

Skip to content