Menu Zamknij

DZIEŃ DZIECKA

Śniadanie na trawie czyli świętujemy Dzień Dziecka

1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W Gimnazjum im. Stefana kard. Wyszyńskiego w Sułkowicach to również był niezwykły dzień. Dopisała nam pogoda, humory i artystyczny zapał do działania. Wszystko zaczęło się o godzinie 9.00. Wówczas Pani Dyrektor Stefania Pilch złożyła uczniom życzenia z okazji ich święta, a następnie Pan Marceli Pacut zaprosił ich do udziału w pierwszej edycji akcji „Śniadanie na trawie”. Uczniowie z nauczycielami usiedli na materacach rozłożonych na szkolnym boisku i przystąpili do twórczej przygody inspirowanej obrazem Eduarda Moneta „Śniadanie na trawie”. W jej ramach układali puzzle przedstawiające obraz „Śniadanie na trawie”, tworzyli fragment opowiadania z wiodącym motywem śniadania na trawie, projektowali współczesną wersję obrazu Eduarda Moneta „Śniadanie na trawie” wykorzystując gest, odpowiednią mimikę i pozycję ciała. Nic nie ograniczało ich inwencji i wyobraźni. Przedstawione przez uczniów wariacje na temat wykorzystywały takie rekwizyty, jak np. telefony komórkowe czy maskotki, a ewentualny nadmiar postaci (bo na obrazie grupa jest nieliczna, a klasy mają ok. 20 osób) niektórzy wykorzystali tworząc iluzję lasu. Nasze pierwsze wspólne śniadanie na trawie zakończyło się słodkim akcentem w postaci lodów.

 

                                                                                                                             M. Pacut

 

Skip to content