Menu Zamknij

finał konkurs biblijnego

Klaudia finalistką Małopolskiego Konkursu Biblijnego!

 „Z MĄDROŚCIĄ PROROKÓW PRZEZ ŻYCIE”

 „Pismo Święte, jest jak orzeźwiająca woda i jak pożywienie, którym karmi się człowiek wierzący. Dlatego zachęcam wszystkich do jak najbliższych i najczęstszych kontaktów ze Słowem Bożym, do otwarcia się na jego działanie, na jego uzdrawiającą
i stwórczą moc. (…) Kto potrafi poświęcić jej czas i siły, zbiera potem obfite owoce. „

 św. Jan Paweł II

 

Chociaż było już po egzaminach gimnazjalnych i każdy myślał o odpoczynku, a nie pracy, jedna z naszych uczennic Sroka Klaudia z klas III e zmagała się 24 kwietnia 2017 roku w Krakowie z pytaniami finałowymi Małopolskiego Konkursu Biblijnego. Wszyscy uczestnicy konkursu musieli się zmierzyć w ciągu 60 minut z 43 pytaniami z Księgi Daniela /Biblia Tysiąclecia – wydanie V/ wraz z wprowadzeniem, przypisami i odniesieniami do słownika oraz dwoma artykułami Wilfrid J. Harrington, „ Klucz do Biblii”, Warszawa 1995, s. 331-341, i Ks. Tomasz Jelonek, „Prorocy Starego Testamentu”, Kraków 1993, s. 168-179.

Warunkiem otrzymania tytułu finalisty było uzyskanie co najmniej 50% poprawnych odpowiedzi. Nasza uczennica Klaudia uzyskała w finale 85% poprawnych odpowiedzi i tym samym uzyskała tytuł finalisty /tylko 3 punkty dzieliły Ją od tytułu laureata/. Tym bardziej należy się Klaudii wielkie podziękowanie za trud, pracę i zaangażowanie w pogłębianiu wiedzy biblijnej i przykład dla innych, że warto realizować marzenia a zdobycie upragnionego sukcesu przynosi radość, chociaż zawsze pozostaje niedosyt. Mam nadzieję że Klaudia ten niedosyt przekuje w sukces w przyszłości, czego jej z całego serca życzę.

 

 

Katecheta

Z. Łapa

 

Wszystkich chętnych zapraszam do sprawdzenia swojej wiedzy (test w załączniku).

Życzę powodzenia!

 

Skip to content