Menu Zamknij

projekt Id

BOHATEROWIE KSIĄŻEK SĄ WŚRÓD NAS

W dniu 4.06.2017 r., podczas pikniku rodzinnego Family Fest 8, odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego Bohaterowie książek są wśród nas realizowanego przez uczniów klasy 1 d i koła teatralnego działającego przy bibliotece szkolnej. Opiekunami projektu była pani Katarzyna Tyrpa oraz pani Aleksandra Łakomy.

W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. Balladyna w uwspółcześnionej, zabawnej wersji. Podjęli także szereg działań mających na celu promocję czytelnictwa pośród zgromadzonych na szkolnej imprezie osób.

Przygotowano pięć stoisk:

        By czytało się lepiej – kącik plastyczny.

        Poczytaj mi – bajkowe postacie czytają dzieciom.

        Tę książkę warto przeczytać – forum  dyskusyjne.

        Tworzymy listę ulubionych książek.

        Piszemy książkę.

Na pierwszym z nich uczniowie tworzyli wspólnie z przybyłymi na piknik rodzinny dziećmi zakładki, a także prezentowali te, które samodzielnie wykonali w trakcie realizacji projektu. Najmłodsi mieli również możliwość kolorowania baśniowych ilustracji, a tuż obok, przy stoisku Poczytaj mi, mogli wybrać fragment bajki, którą czytały im przebrane za bajkowe postacie uczennice klasy 1d.

Propozycją dla nieco starszych uczestników pikniku było tworzenie listy ulubionych książek, a także redagowanie opowiadania. Każdy z uczestników zabawy miał za zadanie wymyśleć jedno zdanie, które w rezultacie tworzyło spójna treść ciekawej historyjki. Tym sposobem powstało opowiadanie o kocie – rycerzu i jego przyjacielu piesku Leszku, którzy po kolei korzystali z różnych atrakcji tegorocznej imprezy Family Fest 8. Ostatecznie jeden z nich – kot zafascynowany tematyką książek postanowił zostać pisarzem.

Kolejną propozycją uczniów realizujących projekt było forum dyskusyjne Tę książkę warto przeczytać. W tę formę promocji czytelnictwa zaangażowały się uczennice działające w szkolnym klubie dyskusyjnym, które wraz z naszą koleżanką Wiktoria Stokłosą prowadziły ożywioną dyskusję na temat książek, które w ostatnim czasie wzbudziły w nich wiele emocji.

Efekty działań podjętych w trakcie realizacji projektu uczniowie mieli okazje zaprezentować przybyłym gościom na głównej scenie pikniku rodzinnego Family Fest 8.

 

 

K.Tyrpa

Skip to content