Menu Zamknij

dzień języków obcych

Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej nr 2 w Sułkowicach

 Languages, Sprachen czyli języki (mniej lub bardziej obce) opanowały 30 maja naszą szkołę. Swoją znajomością języka angielskiego i niemieckiego wykazywali się uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz drugich i trzecich klas gimnazjum. Ponieważ: ,, Co dwie głowy, to nie jedna”, zmagania odbywały się w grupach. Należało: uzupełnić tekst słuchając nagrania filmowego, wykazać się znajomością zwrotów zarówno w języku angielskim jak i niemieckim, pokonać pułapki gramatyczne oraz zastosować wiedzę z geografii. Najlepsi okazali się uczniowie klasy 3A, którzy zajęli pierwsze miejsce, następnie klasa 2D, na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie klasy 3E. Wszystkie nagrodzone klasy to klasy gimnazjalne. Uczniowie ze szkoły podstawowej czekają na nową szansę w przyszłym roku szkolnym.

Jednocześnie odbywał się konkurs ,, Szkolny Poliglota”. Zadania konkursowe wymagały wiadomości i umiejętności z zakresu B2 (z języka angielskiego) oraz z A2 ( z języka niemieckiego).Test zawierał tylko dziesięć zadań. Były to jednak zadania wymagające biegłej znajomości języków, dobrej koncentracji i szybkiego myślenia, bo czasu za dużo nie było (40 minut). Najlepsza okazała się Basia Żurek (3A, gimnazjum), następne miejsce zajęła Jagoda Chomenko (7B, szkoła podstawowa) oraz trzecie miejsce – Dawid Domas (3A, gimnazjum). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej pracy nad doskonaleniem własnych umiejętności językowych.

Dzień wcześniej, tj. 29 maja odbył się konkurs ,, Master of Phrasal verbs”. Uczniowie musieli wykazać się znajomością Phrasal verbs, kolokacji i idiomów na poziomie B2+ . Pierwsze miejsce zajęła Basia Żurek (3A), drugie miejsce – Dawid Domas (3A), trzecie miejsce – Norbert Skonieczka z 7B. Gratulacje!

Natomiast najmłodsi uczniowie naszej szkoły, na lekcji języka angielskiego, z brawurą pokonywali gramatyczno – leksykalne przeszkody, dobrze się bawiąc podczas gier i zabaw językowych.

Dzień języków obcych odmienił troszkę codzienną, szkolną rutynę, umożliwił sprawdzenie swojej wiedzy i porównanie się z koleżankami i kolegami z innych klas oraz dał sporo satysfakcji i uczestnikom, i nauczycielom języków obcych, którzy te zmagania uważnie obserwowali i oceniali. Drobne upominki w roli nagród pozostaną miłą pamiątką.

 

                                                                                              Anna Frosztęga

Skip to content