Menu Zamknij

konkurs j. niemieckiego

Nasz sukces w Konkursie Powiatowym ,,Meine Stadt und die Legend – kenne ich sie?” 

8 czerwca bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach odbyło się spotkanie laureatów Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego ,,Meine Stadt und die Gegend – kenne ich sie?” (Moje miasto i okolice – czy je znam?”) Konkurs objął honorowym patronatem Pan Józef Tomal, Starosta Powiatu Myślenickiego.

Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej na jeden z podanych tematów. (Więcej informacji na stronie internetowej SP nr 2 w Myślenicach).

Miło nam poinformować, iż w kategorii:

,, Auf der Spur der Sehenswürdigkeiten von Myślenice“ (,,Szlakiem myślenickich zabytków”) trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy 7B naszej szkoły podstawowej w składzie: Wiktoria Bochenek, Jagoda Chomenko i Michał Frączek, a wśród klas gimnazjalnych – Julia Twardosz (3A).

W kategorii ,, Die Sehenswürdigkeiten von Myślenice und der Gegend (Zabytki Myślenic i okolicy) drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 3A: Julia Dziadkowiec, Magdalena Ślusarz i Barbara Żurek, trzecie miejsce: Zuzanna Twardosz (3A). Dawid Domas (3A) zdobył wyróżnienie. Zwycięzcy otrzymali gratulacje i nagrody. My również serdecznie gratulujemy laureatom.

Za wzorową organizację i miłą atmosferę dziękujemy Dyrekcji szkoły oraz organizatorce konkursu Pani mgr Małgorzacie Urbańczyk.

 

                                                                       Opiekunka uczestników konkursu

                                                                        Bogumiła Perchlicka

Skip to content