Menu Zamknij

DZIEŃ PATRONA

Patron, Niepodległość i dzień sportu.

 

W dniu 18 czerwca nasza społeczność szkolna uczestniczyła w obchodach Dnia Patrona Szkoły połączonego z 100-leciem Odzyskania Niepodległości oraz dniem sportu.
Dzień rozpoczął się od Mszy świętej sprawowanej przez księdza Wojciecha w kościele w Sułkowicach, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły. Ta uroczysta Eucharystia była nie tylko dziękczynieniem za Patrona Szkoły, ale także okazją do nauczenia się postaw patriotycznych i miłości do drugiego człowieka, o czym przypomniał w homilii ks. Wojciech. Po powrocie do szkoły uczniowie obejrzeli w klasach krótki film ukazujący życie Patrona Szkoły, po którym dla klas starszych rozpoczęła się gra terenowa,
„Moja Ojczyzna w 100-lecie odzyskania Niepodległości” a uczniowie klas pierwszych w tym czasie Pięknie malowały herb Naszego Patrona :

 

Uczniowie klas starszych mieli do wykonania czternaście zadań i konkurencji związanych z Patronem, 100-leciem Odzyskania Niepodległości i dniem sportu. Zadania i konkurencje obejmowały:

1. Napisać cytat na temat Ojczyzny znajdujący się na holu szkoły, który wypowiedział Kardynał Wyszyński.
2). Ułożyć kontury Polski z szarfy i zaznaczyć na niej w odpowiednim miejscu dawną
i obecną stolicę.
3). Napisać dwie zwrotki Hymnu Polski.
4). Wymienić cztery przedmioty, na których w szkole widnieje nasz Patron.
5).Rozwiązać quiz: „Co Ty wiesz o Marszałku?”.
6). Wykonać rzut woreczkiem do koła.
7). Odpowiedzieć na pytania z historii /legiony i I wojna światowa/.
8).Wykonać rzut ringiem na miecz.
9). Rozwiązać quiz o Patronie Szkoły.
10).Kalambury /odgadnąć hasło/.
11).Rozwiązać Rybus o Wyszyńskim.
12).Zrobić jak najwięcej kapek – piłka nożna.
13).Napisać dwie zwrotki hymnu szkoły.
14). Ułożyć tekst piosenki legionowej – Rozsypanka.

Po zakończeniu gry rozpoczęły się zajęcia sportowe na hali, które prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Klasy czwarte uczestniczyły w grach i zabawach sportowych a klasy siódme, drugie i trzecie gimnazjum chłopców rywalizowali w piłce nożnej. Swoje zajęcia sportowe miały także dziewczynki, które pokazały nam swoje wielkie umiejętności w siatkówce. Wszystkim uczestnikom zajęć sportowych kibicowali jak zawsze niezawodni uczniowie poszczególnych klas. Za zaangażowanie, trud i odpowiedzialne podejście to obchodzonego dnia wszystkim składam wielkie podziękowanie.

Z. Łapa

Wyniki gry terenowej:

I miejsce:              klasa III b

II miejsce:             klasa III a

III miejsce:           klasa III c

 ZDJĘCIA-KLIKNIJ

Skip to content