Menu Zamknij

odblaski

Akcja „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”

 Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2018/2019 społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 2 imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach przystąpiła do udziału w IX edycji Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła, nad którym honorowy patronat objął Małopolski Kurator Oświaty.

 Celem programu jest poprawa widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z udziałem uczniów poprzez wyposażenie ich w elementy odblaskowe, oraz systematyczne kształtowanie u wychowanków nawyków dbania o swoje bezpieczeństwo, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. W ramach akcji przeprowadzonych zostanie szereg działań, m.in. konkursów, spotkań, prelekcji. 

Dnia 11 września 2018r. z inicjatywy Dyrektora Szkoły Marcelego Pacuta, pani pedagog Teresy Chodnik-Bigaj oraz koordynatora konkursu, pani Katarzyny Dąbrowskiej, odbyło się spotkanie uczniów klas I – III z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, którą reprezentowali: aspirant sztabowy Ewa Nalepa oraz starszy sierżant Dawid Wietrzyk.

 W trakcie spotkania pani aspirant przypomniała uczniom przepisy obowiązujące pieszych użytkowników ruchu drogowego, m.in. zasady poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię, oraz zwróciła szczególną uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Prelekcję wzbogaciła ciekawa prezentacja multimedialna. Uczniowie klas pierwszych i drugich otrzymali praktyczne odblaski z wbudowaną migającą lampką, a pozostali uczniowie – opaski odblaskowe.

 Spotkanie zakończyło się praktycznymi ćwiczeniami w zakresie poruszania się po drogach i właściwego przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonych do tego miejscach. W ćwiczeniach, które odbyły się w formie spaceru po okolicy, udział wzięli uczniowie kl. I w odblaskowych kamizelkach pod opieką funkcjonariuszy Policji, koordynatorów programu i wychowawców.

H. Borska

ZDJĘCIA-KLIKNIJ

 

Skip to content