Menu Zamknij

Drugie klasy odblaskowe

Drugie klasy odblaskowe- wyszły świecić na drogę!

        19 września 2018 r. uczniowie drugich klas wzięli udział w praktycznej lekcji bezpiecznego poruszania się po jezdni. Dzieci udały się na pieszą wycieczkę do Rynku w Sułkowicach pod opieką swoich pań Beaty Szuby i Iwony Wrony. Założyły odblaskowe kamizelki, co nie umknęło uwadze mijających nas przechodniów i kierowców. Dla mieszkańców naszego miasteczka był to wspaniały przykład, jak w prosty sposób można wpływać na poprawę bezpieczeństwa swojego i innych- nosząc odblaski.

        Uczniowie utrwalili zasady właściwego przechodzenia przez drogę po „zebrach” oraz w miejscach nieoznakowanych. Opisywali także znajdujące się wzdłuż drogi znaki pionowe i poziome, które dotyczą zarówno pieszych, jak i kierowców oraz podkreślali wagę stosowania się do nich. Podczas spaceru zwróciliśmy również uwagę na miejsca szczególnie niebezpieczne dla dzieci. Były to m.in: przechodzenie przez most, zachowanie ostrożności w pobliżu rzeki, lewostronny ruch po drodze, na której nie ma chodnika oraz baczne obserwowanie otoczenia w miejscach o dużym natężeniu ruchu pojazdów i pieszych. Zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć, a po przyjściu do szkoły podczas zajęć plastyczno-technicznych uczniowie wykonali znaki drogowe i umieścili je w klasowych kącikach. Obok nich znalazły się napisy: znaki zakazu, znaki nakazu, znaki ostrzegawcze i znaki informacyjne. Będzie to piękna wystawka prac!

        Akcja była kolejnym działaniem podjętym w ramach realizacji zadań związanych z konkursem „Odblaskowa szkoła”. Mamy nadzieję, że najmłodsi członkowie naszej społeczności szkolnej nie tylko będą bogatsi w wiedzę i umiejętności, ale przede wszystkim staną się świadomymi użytkownikami drogi w przyszłości.

Iwona Wrona

 

ZDJĘCIA-KLIKNIJ

Skip to content