Menu Zamknij

kredkobranie

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

 W czerwcu 2018 roku w Krakowie ruszyła akcja charytatywna Kredkobranie, trwająca do końca września br. Celem Kredkobrania zorganizowanego przez Fundację Ignatianum oraz Stowarzyszenie Korzenie, działające przy Akademii Ignatianum w Krakowie, jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej poprzez zbiórkę dla nich przyborów szkolnych i materiałów plastycznych. Wspomniane dary trafią do szkół na Białorusi, Litwie i Ukrainie – głównie do polskich szkół oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci. Kredkobranie, ze względu na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, będzie odbywało się pod hasłem „100 uśmiechów na Stulecie”.

Podczas wizyt w tamtejszych szkołach studenci i pracownicy Akademii Ignatianum w Krakowie zaobserwowali, że nasi młodzi Rodacy potrzebują wsparcia. Polskie szkoły działające poza wschodnimi granicami Rzeczypospolitej często są bowiem niedofinansowane, zaś uczącym się w nich polskim dzieciom i młodzieży, zwłaszcza tym z mniejszych miejscowości, brakuje niekiedy nawet podstawowych przyborów szkolnych.

Nasza akcja ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej młodym kresowym Rodakom, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Pragniemy, aby w tym symbolicznym roku – sto lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości – także na ich twarzach pojawił się uśmiech.

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości są także doskonałą okazją do przypomnienia o jedności Polaków – tych mieszkających w Macierzy oraz tych żyjących z różnych powodów poza jej granicami.

Przybory w szkole prosimy składać wychowawcą do piątku 28 września.

Wolontariat Szkolny

Skip to content